kategorie

Elektronický průvodce Ostrovem Korfu - Pár slov úvodem


      Když jsem se v roce 1996 dostal poprvé na Korfu (na severozápadní pobřeží do vesničky Agios Georgios), nikdy by mne nenapadlo, že se z ostrova stane jedno z mých nejoblíbenějších míst na světě, a už vůbec ne, že o něm v budoucnu budu psát knihu - byť jen elektronickou. O čtyři roky později se mi podařilo se na ostrov vrátit, tentokrát i poprvé s fotoaparátem (ještě klasickým) a na opačnou stranu ostrova - do Kalami. Třetí návštěva ostrova byla o rok později na jižní pobřeží do stejnojmenného městečka jako na severu (Agios Georgios), přesto však úplně odlišného než jeho severní jmenovec. Tady také vznikají první moje digitální obrázky. Tehdy pouze na 1Mpixelovém Olympusu v nízkém rozlišení.

      V roce 2002 jsem na ostrově strávil nádherný měsíc, převážně v Arillasu a částečně znovu v jižním Georgiosu. Tehdy se mi nejen splnil jeden z mých malých snů - vrátit se ještě někdy na nejkouzelnější a velmi romantické místo na mysu za vesničkou Afionas, ale zároveň se mi podařilo si z ostrova přivézt na čtyři tisíce digitálních fotografií (tehdy již focených na "elektronické zrcadlovce" Olympus 2100UZ). Ty se spolu se spoustou informací o ostrově (ať již historických, nebo současných) staly základem pro toto dílo a dnes je dostáváte do rukou díky tomuto webu i vy. V minulých třech letech se mi téměř pokaždé podařilo se na Korfu vrátit na třítýdenní pobyt a tak se průvodce každým rokem úspěšně rozrůstá.

      Vybral jsem převážně ty nejlepší fotky a umístil je v jednotlivých galeriích pod popisem měst a nejznámějších letovisek. Tyto fotografie jsou upraveny pro použití na web a jsou zmenšeny na velikost 800x600 z původní velikosti.

      Pro domácí a nekomerční použití jsou vám tyto obrázky naprosto k dispozici, pro komerční použití (například pro katalogy CK) však v souladu s autorským zákonem si vyhrazuji veškerá práva a žádám o zkontaktování na jednom z níže uvedených kontaktů, přes nějž bychom si domluvili bližší podmínky.

      Přeji všem nádherné a neopakovatelné zážitky na ostrově Korfu ať již budou jen virtuální, nebo skutečné. Možná se právě na ostrově setkáme v době, kdy se budu snažit tuto elektronickou knihu doplnit o další nové údaje, informace a obrázky.Autor


Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS obr

WWW.KERKYRA.CZ
Autor: © Jiří Ležal